Wiedza o tym, że pacjent świadomy przebiegu choroby oraz dostępnych metod leczenia jest partnerem dla lekarza i wspólnie będą mogli decydować o wyborze postępowania – była podstawą do stworzenia ogólnopolskiej kampanii „PoSTAW się chorobie”.

W kampanii postawiono dwa cele: zwrócenie uwagi społecznej na konieczność wczesnego rozpoznania, a także szybkiego podjęcia skutecznego leczenia łuszczycowego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa oraz aktywizacja pacjentów w zakresie zarządzania chorobą.

Tu szczególną rolę odegra aplikacja będąca „asystentem pacjenta” z ŁZS lub ZZSK, która będzie składać się z trzech części:

WIEM to informacje nt. choroby, jej przebiegu oraz leczenia w zależności od zaawansowania.

DBAM to porady nt. odpowiedniego sposobu żywienia, radzenia sobie ze stresem oraz ćwiczenia dopasowane do samopoczucia.

PRZYPOMINAM to dziennik samoobserwacji (oparty na tych samych kalkulatorach, z których korzystają lekarze) kalendaria oraz notatnik z pytaniami na wizytę.

APLIKACJA JUŻ JEST DOSTĘPNA – QR kody do pobrania appki!

Aplikacja na systemy iOS:

Aplikacja na systemy Android:

Moje życie z ZZSK – postać nieradiograficzna

Wsparcie kampanii przez Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem” wynika z przekonania, że kampania przyczyni się do lepszych wyników terapii oraz do poprawy jakości życia pacjentów z ŁZS i ZZSK. Kampania „PoSTAW się chorobie” realizowana jest przez firmę Novartis.

Zaglądajcie tu, bo będą pojawiały się materiały edukacyjne.

Materiały edukacyjne:

16 infografik, które każdy chory na ŁZS i ZZSK powinien zobaczyć!