Happening edukacyjny

20 listopada 2009 roku w Sejmie odbyła się akcja pod hasłem “Głos w sprawie RZS”. Wydarzenie miało za zadanie zwrócenie uwagi parlamentarzystów oraz opinii publicznej na sytuację chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. Edukacyjny happening ?Głos w sprawie RZS? zorganizowany został z inicjatywy Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Reumatyków REF, we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej ?3majmy się razem?, przy  wsparciu firmy Roche Polska.

W czasie trwania akcji parlamentarzyści mogli w symboliczny sposób wyrazić swój głos, wrzucając do urny kartę do głosowania ?za? lub ?przeciw? podjęciu działań na rzecz poprawy sytuacji chorych na RZS. Głosy oddane musiały być w grubych bokserskich rękawicach, co miało na celu zobrazowanie w jak trudnej sytuacji znajduje się blisko 400 tysięcy chorych na RZS w Polsce, zmagających się nie tylko z ograniczeniami fizycznymi, ale również z utrudnieniami w dostępie do fachowej opieki.

W akcję zaangażowali się m.in. posłowie  Jerzy Gosiewski, Ryszard Czarnecki, Andrzej Adamczyk, Adam Szejnfeld  oraz posłanki Marzena Drab, Jolanta Szczypińska, Jadwig Wiśniewska,  Joanna Fabisiak, Izabela Jaruga-Nowacka.

Członkowie stowarzyszenia rozdawali karty do głosowania oraz materiały edukacyjne, dotyczące chorób reumatycznych. Dr n. hum. Bożena Moskalewicz i Monika ze Stowarzyszenia “3majmy się razem” wypowiedziały się na temat akcji która odbiła się szerokim echem w mediach.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOLERACJI