z którymi warto się zapoznać

Choroby reumatyczne znamionują się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi reakcją autoimmunologiczną. To zapalne choroby układowe, zajmujące całe ciało. Dlatego tak istotna jest dbałość o cały organizm.

Równie ważne jest  podejście do życia i radzenie sobie z emocjami, bowiem stres i przygnębienie mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. To także diametralne zmiany w życiu całej rodziny. W związku z powyższym przygotowaliśmy kilka poradników, które mogą być przydatne w walce z chorobą i radzeniu sobie z codziennością.

Poradniki zostały opracowane przez osoby, które mają długoletnie doświadczenie życia z chorobą, dodatkowo były konsultowane ze specjalistami. Chcemy jednak zaznaczyć, że choć naszym celem jest przekazywanie rzetelnej wiedzy, to niniejsze poradniki nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej. Każdy z nas jest inny i odmiennie reaguje na różne czynniki. Fachowa pomoc to podstawa.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia zachęcamy do kontaktu. Dołącz do naszego grona, abyśmy mogli pomagać sobie wzajemnie. Zapraszamy!